Skuteczna windykacja

Skuteczna windykacja, czyli jaka? Jakie są jej cechy

skuteczna windykacja

Skuteczna windykacja, kłopotliwy dłużnik

Mija kolejny miesiąc, a Ty nadal czekasz na przelew? Nie wierzysz już w kolejne wymówki kontrahenta, ale co możesz zrobić? Cierpliwe czekać i samemu popaść w kłopoty finansowe? Albo sięgnąć do pracowicie gromadzonych przez lata oszczędności? Potrzebna jest skuteczna windykacja. Odzyskiwanie należności nie jest proste, ale od czego mamy profesjonalistów!

Zdaj się na profesjonalistów

Skuteczna windykacja wymaga wiedzy i doświadczenia, a także zdolności mediacyjnych. Wbrew powszechnemu przekonaniu, windykacja nie polega na wysłaniu do domu dłużnika rosłych panów w czarnych garniturach. To tak naprawdę działka prawników, którzy rozmowę z dłużnikiem poprzedzą zapoznaniem się z Twoją dokumentacją oraz aktualnymi przepisami i orzecznictwem. Czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, ale trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła windykacja Kraków, otrzymasz mnóstwo wyników, ale trzeba umieć odsiać ziarno od plew. Mówi się, że niedobrze jest być adwokatem we własnej sprawie, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Czasami lepiej się dogadać

Jeżeli przeraża Cię wizja wielomiesięcznej walki w sądzie lub po prostu nie masz na to czasu, idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie windykacja polubowna. Kancelarie windykacyjne w Krakowie oferują komfortowe biura, kawę oraz profesjonalną atmosferę, która jest niezbędna do przeprowadzenia poważnej rozmowy z Twoim dłużnikiem. Prawnik pomoże Ci tak poprowadzić rozmowę, aby jej wynikiem było, np. ustalenie nowego planu spłaty Twojego długu czy rozłożenie go na nowe raty. Ewentualnie doradzi postępowanie upadłościowe. Pamiętaj, że po drugiej stronie też siedzi człowiek, a nie plik nieopłaconych faktur. Staraj się współpracować, nie zamykaj się od razu na rozwiązania, które wymagają cierpliwości i odrobiny wyrozumiałości. Pamiętaj, że zwłoka w spłacie długu, nie zawsze jest wynikiem złej woli Twojego dłużnika. Szczególnie obecnie w dobie pandemii, gdzie trudno nam przewidzieć, co przyniesie jutro. Skuteczna windykacja, to sztuka dialogu i kompromisu, gdzie korzystają obie strony.

skuteczna windykacjaodzyskiwanie należnościwindykacja krakówwindykacja polubownakancelarie windykacyjne w krakowiepostępowanie upadłościowe